Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? (Tüm Namazlar)

301,708 views
2,847 273


Share:

Link:

Start at:

Embed:

Video Size:

Download Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? (Tüm Namazlar)


Download Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? (Tüm Namazlar) video or music from youtube via vidland.eu. You can do this easily with the buttons below. All you have to do is click on the appropriate format and download it now. The audio and video format are separate, indicated by the title above.

You can download it in many different formats, whether audio format MP3 or video format MP4. In addition, videos can be downloaded in HD quality.

Longer-ranging music or video is also available to spend up to 8 hours of time. The download time depends on the Internet connection but is usually a fast process. In the lower corner of the browser, you will see how much time is left back from downloading. You can download music or video to a computer, tablet, or smartphone. If you want to download fast quality fast, you can download it faster with a slower internet connection.

!!! It's important to know that you are responsible for downloading the legal responsibility! Please remove the copyrighted content within 24 hours. !!!

Download video format


Download audio format


Jump to:

Introduction 0:00 - 2:16
Gameplay 2:17 - 3:19
Cut Scene 3:20 - 8:33
Review 8:34 - 9:27
Overall Rating 9:28 - 11:06

Add to Playlist:

Watch Later
Gameplay Playlist
Review Videos
Tech Updates
Create New Playlist


Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? (Tüm Namazlar)

TOP 5 list comments

Islam Guzel Ahlaktır
Allah razi olsun.
0 likes
efsane
hocam bu şafi mezhebıne gore namaz mı oluyor benım kaza namazlarım cok var yenı basladım ben 1ve 2 rekatta dua okuyorum 3.4 okumuyorum cuma namazı harıc hıc camıye gtmyorum evde hep kılıyorum namaz kılmayı dogru durust kılıyormuyum kılmıyormuyum onu bıle blmyorm ne yapcam
3 likes
Emin Abdullayev
Ettahiyyatu, Salli , Barik , Rabbena dualarıni yaza bilirmisiniz ?
1 likes
MSP diryanaor
hocam sayenizde öğrendik sağolun neden beğenmeme gelmiş onuda anlamadımda
1 likes
Süleyman kaan Tunç
beyler eğer namaz kılmayı bilmiyosanız ilk olarak vakitleri sadece elham ve 1 sure ile okuyun sonra ilk rekatta subhaneke okuyun ve her oturuşta tahiyat okuyun sonra ise tahiyattan sonra salli barik ve rabbena okuyun bitsin ( bunları yaparken belirli aralıklarla yapın yani elham ve 1 sure okuycaksınız bu vakiti 1 hafta gibi surelerle yapın)
1 likes