Beş Vakit Namazın Beşide Kur'ân'da Var. Prof. Dr. Mehmet Okuyan

37,038 views
350 38


About:

Tags:

Release Date:

2017-01-24

License:

youtube

Share:

Link:

Start at:

Embed:

Video Size:

Download Beş Vakit Namazın Beşide Kur'ân'da Var. Prof. Dr. Mehmet Okuyan


Download Beş Vakit Namazın Beşide Kur'ân'da Var. Prof. Dr. Mehmet Okuyan video or music from youtube via vidland.eu. You can do this easily with the buttons below. All you have to do is click on the appropriate format and download it now. The audio and video format are separate, indicated by the title above.

You can download it in many different formats, whether audio format MP3 or video format MP4. In addition, videos can be downloaded in HD quality.

Longer-ranging music or video is also available to spend up to 8 hours of time. The download time depends on the Internet connection but is usually a fast process. In the lower corner of the browser, you will see how much time is left back from downloading. You can download music or video to a computer, tablet, or smartphone. If you want to download fast quality fast, you can download it faster with a slower internet connection.

!!! It's important to know that you are responsible for downloading the legal responsibility! Please remove the copyrighted content within 24 hours. !!!

Download video format


Download audio format


Jump to:

Introduction 0:00 - 2:16
Gameplay 2:17 - 3:19
Cut Scene 3:20 - 8:33
Review 8:34 - 9:27
Overall Rating 9:28 - 11:06

Add to Playlist:

Watch Later
Gameplay Playlist
Review Videos
Tech Updates
Create New Playlist


Beş Vakit Namazın Beşide Kur'ân'da Var. Prof. Dr. Mehmet Okuyan

TOP 5 list comments

Burhan Kılavuz
Gerçekten çok tehlikeli biri özel yetiştirilmiş. Tarihte devamlı bu tip insanlar Müslümanlar arasına fitne ve fesat için sokulmuş, büyük Sıkıntılar çıkarmışlardır. Her şeyi tarihte oldu ,geçti bitti diye düşünüyoruz. Daha da artarak devam ediyor.
Cahil bir adam dini bozamaz , dini bu tipler bozar; Peşine de pek çok kişi maalesef takılır. Laf kalabalığı ile işlerini yürütürler.
Siyonistler gerçekten bu konularda iyi çalışıyorlar. Onlardaki sabır bizlerde olsa.
Hiçbir zaman ciddi bir alimin karşısına çıkamazlar. Mutlaka o zaman ocakta yemekleri vardır. Dikkatli olalım
1 likes
makas
Aslında rabbimizi anmak ona secde etmek şükretmek güzel birşey ister 5 vakit ister 3 vakit olsun bence istediğin kadar namaz kılıp secde etmek en iyisi cehennem ateşini görebilseydik belkide başımızı secdeden kaldırmazdık. Rabbim hepimizin günahlarını affetsin
0 likes
Ogunc Uysal
Aha milleti gönderdi cehenneme.
0 likes
Abar KAYITGAN
Kuranda 5 vakit salat var demek şirktir. Allahın salat emri kuranda 2 vakit olarak gözüküyor, sabah ve akşam, ( her ikiside geceye yakın saatlerde olacak ) üstelik akşam salatının ne kadarlık bir sürede yapılması gerektiğide isra 78 ayette açıklanmış.Salat esasen evde tek başına yapılmaz, mescidde müminlerin buluşmasıyla yapılır, salata gidilirken abdest alınır, salatta yere kapanmak yoktur, bilinen hiç bir hareket eylemi yoktur, salatta erkekler ayrı, kadınlar ayrı otururlar ve kuranı kerimi anladıkları dilde dinleyerek öğrenirler, hayatlarına katarlar, sonra dua ederler, sonra sosyal sorunu olana, maddi sorunu olana, iş arayana, aile kurmak isteyenlere bu salatta destek verilir, gerekirse para toplanır. Salatı yöneten kişi yalnızca kurandaki ayetler üzerinden gidebilir, fetva veremez, kuranda olmayan bir konu hakkında yorumda bulunamaz. Cuma ( toplanma günü ) günleri toplanma günleridir, ama gerekliyse cuma gününden başka günlerde de toplanılabilinilir, toplanma günlerinde salat 3 olmuş olur, bu ister salı olur, ister perşembe. Müminler aralarında bir gün belirler, ancak dediğim gibi eğer gerekliyse, bir mesele varsa herhangi bir günde de müminler çağrıldığında bu toplanma salatı yerine getirilir o gün salat sayısı 3 olmuş olur. Günümüzde içinde şirk koşulan cami olmadığı için salatı evlerinde tek başlarına yapan müminlerin abdest almasına gerek yoktur, ancak evlerini müminlerin katıldığı mescidlere çevirdilerse abdest almaları gereklidir. Yada biryerde toplanılacaksa ve bu şekilde salat yerine getirilecekse abdest almak gereklidir. Salatın temel özü kuranı kerimin çok iyi dinlenilip anlaşılması ve hayata uygulanmasıdır. Bir başka özüde müminlerin birbirine kol konat germesi, her türlü desteği birbirlerine vermeleri, maddi yardım etmeleridir.
0 likes
Kazım Nursaçan
SABAH, ÖĞLE, İKİNDİ, AKŞAM VE YATSI NAMAZINDAN BAHSEDEN AYETLER

İsra78:''Güneşin batıya yönelmesinden gecenin kararmasına kadar namaz kıl; sabah vakti de namaz kıl, zira sabah namazı şahitlidir ''

Güneşin batıya yönelmesi: İkindi namazı vakti
Gecenin kararmasına kadar: Yatsı namazı vakti
Sabah vakti: Sabah namazı vakti

Taha130:'' O hâlde, onların söylediklerine sabret ve güneşin doğuşundan ve batışından önce Rabbini hamd ile tespih et. Gece vakitlerinde ve gündüzün uçlarında da tespih et ki hoşnut olasın.''

Güneşin doğuşundan önce: Sabah namazı vakti
Güneşin batışından önce: İkindi namazı vakti

Rum18: ''Göklerde ve yerde hamd O’na mahsustur. Gündüzün sonunda ve öğle vaktine girdiğinizde Allah’ı tespih edin.''

Gündüzün sonunda: Akşam namazı vakti
Öğle vakti: Öğle namazı vakti

Hud114:''Gündüzün iki tarafında ve gecenin gündüze yakın vakitlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri giderir. Bu, öğüt alanlar için bir öğüttür.''

Gündüzün iki tarafında: Öğle ve ikindi namazı vakti.
Gecenin gündüze yakın vakti: Sabah namazı
9 likes